Kočičí stromy mé kočky zbožňují

Jsem skutečnou milovnicí kočiček. A když jsem si před rokem pořizovala svou druhou kočku do bytu, manžel, ač mé vášni nestojí v cestě, byl trochu skeptický vůči dvěma kočičkám v bytě. Přece jen mu naše milovaná Čertice již zničila několik milých věcí, jako například čalouněné křeslo či koberec, který měl muž v pracovně a který byl v barvách jeho oblíbeného fotbalového týmu. I přesto mi ale dovolil si pořídit ještě jednu kočičku ovšem s podmínkou, že si s kočičkou budu muset pořídit i minimálně dva kočičí stromy, které budou jejich příbytkem a naší záchranou před nemilými nehodami. Souhlasila jsem a tak jsem se z kraje tohoto roku mohla těšit na druhou kočičku Nelinku.

Kočičí stromy si oblíbila Čertice i Nelinka

Čertice, jak její jméno již napovídá, patří mezi velmi neposedné a zvídavé kočičky. Kočičí stromy si tak ihned zabrala oba pro sebe. To jsem ovšem nemohla dopustit a tak jsem na jeden kočičí strom procpala i nebohou Nelinku, která se Čertice dosti bojí. Pořádek musí být, jak by řekl manžel. Nyní jsou tak obě dvě spokojené a my s mužem taktéž, jelikož ač je Nelinka ještě koťátko, sedací soupravy, koberců ani našeho starožitného nábytku si naštěstí nevšímá.

Kočičí strom je důležitou součástí života koček

Ač se někdo domnívá, že kočičí stromy jsou v bytě pouze takzvaným přebytkem, není tomu tak. Díky tomu, že jsou bytelné, se na nich může kočička pohybovat tak hbitě, jak jen to dovede a že to naše Čertice umí. Kromě jiného kočička získá i dostatek prostoru pro svůj odpočinek a přitom všem si ještě obrousí své drápky stejně tak, jako by to dělala v přírodě. Již jí tedy nezajímá vybavení bytu, protože nyní má svůj příbytek, ve kterém je místo pro hru i odpočinek. Každému, kdo si tak chce, pořídit v našem okolí kočičku doporučuji, aby si s ní pořídil i kvalitní kočičí strom.