Škrabací strom kočku zabaví, a ještě jí zdravotně pomáhá

Majitelé kočičího plemene dobře vědí o schopnosti této šelmy zničit nábytek při šplhání a škrábání. Kočka tak nečiní v úmyslu ublížit majiteli a se škodolibou radostí jej vyburcovat z letargie zničeným nábytkem, záclonami, zárubněmi dveří a dřevěného obložení zdí. Kočky si potřebují pravidelně brousit drápy, které jim postupně dorůstají. Jejich potřebu spolehlivě vyřeší škrabací strom.

Kočičí stromy v interiérech nahrazují ty skutečné v přírodě

Kočičky, jež se celý den pohybují volně venku, mají oproti kočkám domácím velkou výhodu v tom, že si drápky obrušují kdykoliv a kdekoliv. Používají pro to přírodní kmeny, tvrdou zeminu i jiné přirozené materiály. Pro majitele jsou proto důležitou věcí, kterou musejí do interiéru pro domácí šelmičky pořídit, kočičí stromy. Kočka si na ně hned zvykne, pochopí, k čemu šplhací části slouží, bude je pravidelně používat jak pro broušení drápů, tak pro zábavu. Nezapomeňte si tuto jednoduchou kočičí hračku spolu se stelivem do toalety pořídit. Předejdete domácím neštěstím, která většinou spočívají ve výše zmíněných drápancích na kobercích, skříních, potazích a nábytku.

Kočičí strom může slušet i interiéru vašeho bytu

Máte designově „vystajlovaný“ příbytek? Pak právě do něj patří kočičí strom. Z interiéru by se po několika týdnech, kdy jej nově obývá i kočičí osazenstvo, mohl stát squat nebo kůlnička na dříví. Myslete na to ještě před prvními krůčky malého koťátka, jež nadšeně prozkoumává zákoutí bytu a hledá si zábavné prvky. Kočičí strom lze umně umístit do místnosti tak, aby se líbil jak člověčímu společenství, tak i koťátku samému. Hračky pro kočky – škrabadla, domečky - se prodávají v různých typologiích a z rozmanitých materiálů, nebojte se experimentovat při jejich pořizování.